Šílenství jménem Therapy Sessions…

V roce 2003 se Dylan a Robyn Chaos rozhodli uspořádat v londýnském klubu Herbal večírek pro své přátele se stejně úchylnou oblibou v co nejrozlámanějších beatech s temným a drsným nádechem. Prostě měli pocit, že hlavní město Londýn si zaslouží prostor pro tvrdší a experimentálnější stránku drum´n´bassu, kde budou moci účinkovat talentovaní DJ´s a MC´s z celého světa. Nápad postupně nabíral větších a větších rozměrů, říše temnoty sílila, pohlcovala další města a zástupy nadšených party people, unavených povrchním drumandbassovým mainstreamem s radostí vítaly šedé eminence D´n´B: Dylana, Panaceu, Technical Itche, Counterstrike, Raidena a postupně se vynořující rytíře temnot Audia, Evol Intent, Current Value, The Sect, Limewaxe a další. Lebka se zkříženými hnáty a heslem demented beats for disturbed minds obletěla Velkou Británii (Londýn, Bornmouth, Bristol), řadu evropských měst (Vídeň, Drážďany, Štětín, Sofie, Budapešť, Talinn), západní (San Francisco) a východní (Filadelfie, Raleigh) pobřeží USA i Mexiko. Therapy Sessions s atmosférou, která by se doslova dala krájet, proběhly také v Polsku, na Ukrajině (Kyjev) a v Rusku (St. Petěrburk, Moskva), Bylo jen otázkou času, kdy Therapy Session zachvátí také Českou Republiku. Strhující premiéra se konala v Českých Budějovicích v roce 2007. Na jaře 2012 ve spolupráci s Imagination Festivalem proběhla první TS CZ v Praze, na České Budějovice se na podzim roku 2015 chystá již po deváté.

2007

TS-2007-flayer

Na 1st Therapy Sessions – Czech Republic prostě nemohli chybět Dylan /UK/ a Robyn Chaos /UK/, dvojice, která za všechno může! Speciálním hostem, kterého byste na Therapy Sessions možná nečekali, ačkoli v roce 2003 v londýnském klubu Herbal už si na téhle akci zahrál, byl John B /UK/! V lineupu nechyběla ani vycházející hvězda české dark D&B scény, Forbidden Society, který byl až do roku 2011 rezidentem TS CZ. Všichni účinkující předvedli vynikající sety a české publikum premiéru přivítalo perfektní a nezapomenutelnou atmosférou v KD Vltava.

 

Fotoreport zde

Promo clip zde

2008

TS-2008-poster

Dva titáni drum and bassové scény – veterán a nadčasový producent a DJ v jedné osobě s nekompromisně cvakající protézou z bílého zlata a v té době nejžádanější hard d´n´b producent, v současnosti slavící úspěchy na Ed Rushově labelu Virus - the Panacea /DE/ a Audio /UK/ - kombinace, která zafungovala dokonale! Nízkoprofilová temnota zcela pohltila parket plný nadšených TS fans, tvrdost a genialita tracků přinutila k pohybu živé, mrtvé i nemrtvé! Therapy Sessions se do ČB vrátila podruhé v ještě profesionálnějším provedení již sehraného týmu.

 

Fotoreport zde

Promo clip zde

2009

TS-2009-poster

Třetí díl přitvrdil s demoličním týmem v čele s producenty Current Value /DE/ a Counterstrike /SA/. Německý génius předvedl set plný neskutečně rozlámaných rytmů a zvuku dovedeného k dokonalosti, skutečný extrém i pro nejotrlejší povahy. Justin z Counterstrike zazářil s přesnými a rychlými mixy a charakteristickým soundem okořeněným elektrickými kytarami. Objekt KD Vltava se otřásal pod tíhou beatů, stovek návštěvníků a zrood z týmu Trinity Pictures. Scéna navržená Kolabs Visual Artists patřila z našeho pohledu mezi nejpovedenější.

 

Fotoreport zde

Promo clip zde

2010

TS-2010-poster

Limewax /NL/, Katharsys /FR/, Forbidden Society /CZ/ – tahle trojice headlinerů opanovala čtvrtý díl Therapy Sessions. Různorodost a preciznost tvorby a stylů jednotlivých hvězd zafungovala skvěle. S dekoracemi vyvedenými v okultně gotickém stylu se zde jako na jedné z prvních akcí v ČR objevil videomapping. Párty jsme přesunuli do prostornějšího a z centra Českých Budějovic dostupnějšího objektu Gerbera, kde jsme naplno využili i možnosti druhé stage a rozšířili hudební spektrum o francouzské legendy Audiotrix a další jiné než drum & bassové umělce.

 

Fotoreport od Mylove zde

Fotoreport od Rootfila zde

2011

TS-2011-poster

Five Years of Therapy Sessions – Czech Republic. Páté výročí České Budějovice oslavily v Gerbeře s pěticí jmen: DJ Hidden & Eye-D aka The Outside Agency /NL/, Donny /UK/, Audio /UK/, Forbidden Society /CZ/. Doposud nejsilnější lineup přilákal zatím nejvyšší počet návštěvníků, domácích i zahraničních, favorita si v něm musel najít snad každý, kdo na párty nedorazil omylem. Holandský sound ovlivněný hardcorem, nezaměnitelný plechový beat okořeněný filmovými samply, drumstep a tvrdý neurofunk, metalem nasáklý D&B, tak by se dala charakterizovat explozivní směs hudby pro ročník 2011. Na minimalistických dekoračních videoprojekcích se vystřídali VJ’s z různých koutů republiky. Na druhé stagi probíhala párty se zlámaným beatem v rychlém i pomalejším tempu, s veselejšími odnožemi D&B, dubstepem a breakbeatem.

 

Fotoreport od Dravona zde

Fotoreport od Greenshita zde

2012

TS-2012-prague-poster

Praha - Imagination Festival: Therapy Sessions. Pražská premiéra nabídla exkluzivní jména: The Panacea /DE/, Dub Elements /ESP/, Peter Kurten /BE/, D-Tox / Lowroller /IT/, Hungry Beats /CZ/. V prostorách garáží Kongresového Centra Praha se tvrdému zvuku vysloveně líbilo, stejně jako několika stovkám návštěvníků, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru a dokázali, že i hlavní město má svojí základnu vyznavačů ostrého beatu. Hudbu gradující s přibývajícími hodinami podtrhovala světelná show s dekoračními sloupy a širokoúhlou videoprojekcí od Invert VJs.

TS-2012-prague-poster

České Budějovice vol. VI – úspěšný návrat na základnu do ČB za účasti back2back komanda Switch Technique vs. Deathmachine, šéfky Therapy Sessions Robyn Chaos a českých producentských talentů v back2back setu, Computerartist vs. Qo. Byla to divoká plavba temnými vodami toho nejtvrdšího drum&bassu a crossbreedu. Podvodní tématiku z plakátu na pódium přenesli Invert VJs se svými dekoracemi a projekcemi. Druhou stage ovládly místní D&B crew Bubblebeatz, Soundpolis.cz a Kerong.cz. Publikum ze všech koutů ČR i ze zahraničí v kotli opět řádilo jak utržené ze řetězu!

Fotoreport zde

Aftermovie zde

2013

TSCZ13 Web_no-logos_158

TS CZ České Budějovice vol. VII byla ve znamení strhující české premiéry živého projektu Goldberg Variations, za kterým stojí The Panacea a Limewax. Dave Edwards v excelentním setu předvedl charakteristický technoidní zvuk The Sect a rozpařené publikum zdevastoval italský crossbreedový boss Lowroller, aby ho následně předal eRRemu ze Španělska, který svým nářezem z lidí vyždímal poslední zbytky energie. DJs na všech třech stagích zahráli, jak se na největší jihočeský mejdan sluší, a návštěvníci dostali to, pro co si přišli. Byla to skvělá párty a namotivovala nás do dalšího ročníku.

 

Fotoreport od Kropáčphoto zde

Fotoreport od Fo:tobias zde

Fotoreport od DnB Portal zde

Videoreport od Budweisers zde

2014

TS14 plakat_A1_web_158

 

České Budějovice vol. VIII znamenala návrat do prostoru KD Vltava, kde před lety vše začalo. Zaplněný sál přivítal po dvou letech místního hvězdného producenta FORBIDDEN SOCIETY, v celorepublikové premiéře se zde představil holandský projekt SINISTER SOULS, svůj temperament naplno předvedlo duo HALLUCINATOR - maskovaní šílenci z Itálie, a rozjeté publikum dorazil nekompromisní Portugalec FRAGZ! Atmosféra na obou stagích byla výborná, prostě dokonalá terapie, jakou zažijete jen jednou za rok v Českých Budějovicích!

 

Fotoreport od Kropáčphoto 

Aftermovie od Fo:Tobias

2015

Therapy Session_Flyer_web_500

Kombinace nově objeveného industriálního prostoru smaltovny Sfinx v Českých Budějovicích a karnevalových masek znamenala devátý ročník s úplně novou tváří! Před nahuštěným terapeutickým kotlem předvedli svoje prvotřídní řeznické výkony zahraniční headlineři Counterstrike /ZA/, Switch Technique /PL/ a C-Netik /PT/. V geodomu na Beatz.cz Somersby stagi se odehrál snad jeden z největších mejdanů s lokálními DJs. Všem, kdo se na akci podíleli, chceme moc poděkovat. Byli jste skvělí. Za rok na slyšenou!

 

Aftermovie od Fo:Tobias

2016

TS Final_Poster_mikro

KD Vltava je místem, kde tahle legendární párty začala, takže pro oslavu deseti let byl tenhle prostor jasnou volbou! Poprvé v historii se jihočeskému publiku představili Zardonic /VEN/ a Gancher & Ruin /RU/, svou premiéru na TS CZ v Č. Budějovicích zažil COOH /BG/ a na místo činu se vrátila již potřetí Robyn Chaos /UK/. Všichni headlineři naservírovali neskutečné řežby a k prasknutí nabitý sál se už na začátku akce proměnil ve vroucí kotel, který nehodlal vychladnout, přičemž maximální mejdan probíhal i na druhé stagi! Všem dlouholetým i novým fanouškům, DJs a lidem, kteří s akcí jakkoli pomohli, patří obrovský dík. Všichni potřebujeme další terapii!!!

 

Aftermovie od Fo:Tobias

2017

Final poster_2017_158

11. díl přinesl do Č. Budějovic neokoukané tváře hard D&B scény - z Ruska dorazily energetické bomby Triamer & Nagato, z Itálie přiletěl neurofunkový řezník Merikan, z Německa se přiřítila těžkotonážní crossbreedovo-hardcorová mašina Detest a po dvouleté přestávce se ukázal i místní vrahoun Forbidden Society! Pokud vám tahle jména nic neříkají, vězte, že v KD Vltava to byla hodně divoká jízda, jak jinak než s plným parketem a skvělým publikem! 

 

Aftermovie od Fo:Tobias

Fotoreport od Tomsoyer

 

TS CZ vol. XIII

THERAPY SESSIONS CZECH REPUBLIC VOL. XIII ↓English↓

Potřebujete terapii!!! 13. ročník světoznámé párty...

3. srpen 2019

OFFICIAL MERCHANDISE

↓ENGLISH↓

Limitované počty stále k mání (trička pánská pouze vel. M, dámská S/M/L, bagy černý/bílý,...

14. říjen 2018

BSA Exclusive Mix

Letošní exkluzivní mix pro nás nahrál portugalský borec BSA, mistr portostepu vydávající na labelech PRSPCT a...

11. říjen 2018

TS CZ OFFICIAL SOUNDCLOUD

NAVŠTIVTE NÁŠ SOUNDCLOUD! /

VISIT OUR SOUNDCLOUD CHANNEL!