Šílenství jménem Therapy Sessions…

V roce 2003 se Dylan a Robyn Chaos rozhodli uspořádat v londýnském klubu Herbal večírek pro své přátele se stejně úchylnou oblibou v co nejrozlámanějších beatech s temným a drsným nádechem. Prostě měli pocit, že hlavní město Londýn si zaslouží prostor pro tvrdší a experimentálnější stránku drum´n´bassu, kde budou moci účinkovat talentovaní DJ´s a MC´s z celého světa. Nápad postupně nabíral větších a větších rozměrů, říše temnoty sílila, pohlcovala další města a zástupy nadšených party people, unavených povrchním drumandbassovým mainstreamem s radostí vítaly šedé eminence D´n´B: Dylana, Panaceu, Technical Itche, Counterstrike, Raidena a postupně se vynořující rytíře temnot Audia, Evol Intent, Current Value, The Sect, Limewaxe a další. Lebka se zkříženými hnáty a heslem demented beats for disturbed minds obletěla Velkou Británii (Londýn, Bornmouth, Bristol), řadu evropských měst (Vídeň, Drážďany, Štětín, Sofie, Budapešť, Talinn), západní (San Francisco) a východní (Filadelfie, Raleigh) pobřeží USA i Mexiko. Therapy Sessions s atmosférou, která by se doslova dala krájet, proběhly také v Polsku, na Ukrajině (Kyjev) a v Rusku (St. Petěrburk, Moskva), Bylo jen otázkou času, kdy Therapy Session zachvátí také Českou Republiku. Strhující premiéra se konala v Českých Budějovicích v roce 2007. Na jaře 2012 ve spolupráci s Imagination Festivalem proběhla první TS CZ v Praze, na České Budějovice se na podzim roku 2015 chystá již po deváté.

2007

TS-2007-flayer

Na 1st Therapy Sessions – Czech Republic prostě nemohli chybět Dylan /UK/ a Robyn Chaos /UK/, dvojice, která za všechno může! Speciálním hostem, kterého byste na Therapy Sessions možná nečekali, ačkoli v roce 2003 v londýnském klubu Herbal už si na téhle akci zahrál, byl John B /UK/! V lineupu nechyběla ani vycházející hvězda české dark D&B scény, Forbidden Society, který byl až do roku 2011 rezidentem TS CZ. Všichni účinkující předvedli vynikající sety a české publikum premiéru přivítalo perfektní a nezapomenutelnou atmosférou v KD Vltava.

 

Fotoreport zde

Promo clip zde

2008

TS-2008-poster

Dva titáni drum and bassové scény – veterán a nadčasový producent a DJ v jedné osobě s nekompromisně cvakající protézou z bílého zlata a v té době nejžádanější hard d´n´b producent, v současnosti slavící úspěchy na Ed Rushově labelu Virus - the Panacea /DE/ a Audio /UK/ - kombinace, která zafungovala dokonale! Nízkoprofilová temnota zcela pohltila parket plný nadšených TS fans, tvrdost a genialita tracků přinutila k pohybu živé, mrtvé i nemrtvé! Therapy Sessions se do ČB vrátila podruhé v ještě profesionálnějším provedení již sehraného týmu.

 

Fotoreport zde

Promo clip zde

2009

TS-2009-poster

Třetí díl přitvrdil s demoličním týmem v čele s producenty Current Value /DE/ a Counterstrike /SA/. Německý génius předvedl set plný neskutečně rozlámaných rytmů a zvuku dovedeného k dokonalosti, skutečný extrém i pro nejotrlejší povahy. Justin z Counterstrike zazářil s přesnými a rychlými mixy a charakteristickým soundem okořeněným elektrickými kytarami. Objekt KD Vltava se otřásal pod tíhou beatů, stovek návštěvníků a zrood z týmu Trinity Pictures. Scéna navržená Kolabs Visual Artists patřila z našeho pohledu mezi nejpovedenější.

 

Fotoreport zde

Promo clip zde

2010

TS-2010-poster

Limewax /NL/, Katharsys /FR/, Forbidden Society /CZ/ – tahle trojice headlinerů opanovala čtvrtý díl Therapy Sessions. Různorodost a preciznost tvorby a stylů jednotlivých hvězd zafungovala skvěle. S dekoracemi vyvedenými v okultně gotickém stylu se zde jako na jedné z prvních akcí v ČR objevil videomapping. Párty jsme přesunuli do prostornějšího a z centra Českých Budějovic dostupnějšího objektu Gerbera, kde jsme naplno využili i možnosti druhé stage a rozšířili hudební spektrum o francouzské legendy Audiotrix a další jiné než drum & bassové umělce.

 

Fotoreport od Mylove zde

Fotoreport od Rootfila zde

2011

TS-2011-poster

Five Years of Therapy Sessions – Czech Republic. Páté výročí České Budějovice oslavily v Gerbeře s pěticí jmen: DJ Hidden & Eye-D aka The Outside Agency /NL/, Donny /UK/, Audio /UK/, Forbidden Society /CZ/. Doposud nejsilnější lineup přilákal zatím nejvyšší počet návštěvníků, domácích i zahraničních, favorita si v něm musel najít snad každý, kdo na párty nedorazil omylem. Holandský sound ovlivněný hardcorem, nezaměnitelný plechový beat okořeněný filmovými samply, drumstep a tvrdý neurofunk, metalem nasáklý D&B, tak by se dala charakterizovat explozivní směs hudby pro ročník 2011. Na minimalistických dekoračních videoprojekcích se vystřídali VJ’s z různých koutů republiky. Na druhé stagi probíhala párty se zlámaným beatem v rychlém i pomalejším tempu, s veselejšími odnožemi D&B, dubstepem a breakbeatem.

 

Fotoreport od Dravona zde

Fotoreport od Greenshita zde

2012

TS-2012-prague-poster

Praha - Imagination Festival: Therapy Sessions. Pražská premiéra nabídla exkluzivní jména: The Panacea /DE/, Dub Elements /ESP/, Peter Kurten /BE/, D-Tox / Lowroller /IT/, Hungry Beats /CZ/. V prostorách garáží Kongresového Centra Praha se tvrdému zvuku vysloveně líbilo, stejně jako několika stovkám návštěvníků, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru a dokázali, že i hlavní město má svojí základnu vyznavačů ostrého beatu. Hudbu gradující s přibývajícími hodinami podtrhovala světelná show s dekoračními sloupy a širokoúhlou videoprojekcí od Invert VJs.

TS-2012-prague-poster

České Budějovice vol. VI – úspěšný návrat na základnu do ČB za účasti back2back komanda Switch Technique vs. Deathmachine, šéfky Therapy Sessions Robyn Chaos a českých producentských talentů v back2back setu, Computerartist vs. Qo. Byla to divoká plavba temnými vodami toho nejtvrdšího drum&bassu a crossbreedu. Podvodní tématiku z plakátu na pódium přenesli Invert VJs se svými dekoracemi a projekcemi. Druhou stage ovládly místní D&B crew Bubblebeatz, Soundpolis.cz a Kerong.cz. Publikum ze všech koutů ČR i ze zahraničí v kotli opět řádilo jak utržené ze řetězu!

Fotoreport zde

Aftermovie zde

2013

TSCZ13 Web_no-logos_158

TS CZ České Budějovice vol. VII byla ve znamení strhující české premiéry živého projektu Goldberg Variations, za kterým stojí The Panacea a Limewax. Dave Edwards v excelentním setu předvedl charakteristický technoidní zvuk The Sect a rozpařené publikum zdevastoval italský crossbreedový boss Lowroller, aby ho následně předal eRRemu ze Španělska, který svým nářezem z lidí vyždímal poslední zbytky energie. DJs na všech třech stagích zahráli, jak se na největší jihočeský mejdan sluší, a návštěvníci dostali to, pro co si přišli. Byla to skvělá párty a namotivovala nás do dalšího ročníku.

 

Fotoreport od Kropáčphoto zde

Fotoreport od Fo:tobias zde

Fotoreport od DnB Portal zde

Videoreport od Budweisers zde

2014

TS14 plakat_A1_web_158

 

České Budějovice vol. VIII znamenala návrat do prostoru KD Vltava, kde před lety vše začalo. Zaplněný sál přivítal po dvou letech místního hvězdného producenta FORBIDDEN SOCIETY, v celorepublikové premiéře se zde představil holandský projekt SINISTER SOULS, svůj temperament naplno předvedlo duo HALLUCINATOR - maskovaní šílenci z Itálie, a rozjeté publikum dorazil nekompromisní Portugalec FRAGZ! Atmosféra na obou stagích byla výborná, prostě dokonalá terapie, jakou zažijete jen jednou za rok v Českých Budějovicích!

 

Fotoreport od Kropáčphoto 

Aftermovie od Fo:Tobias

2015

Therapy Session_Flyer_web_500

Kombinace nově objeveného industriálního prostoru smaltovny Sfinx v Českých Budějovicích a karnevalových masek znamenala devátý ročník s úplně novou tváří! Před nahuštěným terapeutickým kotlem předvedli svoje prvotřídní řeznické výkony zahraniční headlineři Counterstrike /ZA/, Switch Technique /PL/ a C-Netik /PT/. V geodomu na Beatz.cz Somersby stagi se odehrál snad jeden z největších mejdanů s lokálními DJs. Všem, kdo se na akci podíleli, chceme moc poděkovat. Byli jste skvělí. Za rok na slyšenou!

 

Aftermovie od Fo:Tobias

2016

TS Final_Poster_mikro

KD Vltava je místem, kde tahle legendární párty začala, takže pro oslavu deseti let byl tenhle prostor jasnou volbou! Poprvé v historii se jihočeskému publiku představili Zardonic /VEN/ a Gancher & Ruin /RU/, svou premiéru na TS CZ v Č. Budějovicích zažil COOH /BG/ a na místo činu se vrátila již potřetí Robyn Chaos /UK/. Všichni headlineři naservírovali neskutečné řežby a k prasknutí nabitý sál se už na začátku akce proměnil ve vroucí kotel, který nehodlal vychladnout, přičemž maximální mejdan probíhal i na druhé stagi! Všem dlouholetým i novým fanouškům, DJs a lidem, kteří s akcí jakkoli pomohli, patří obrovský dík. Všichni potřebujeme další terapii!!!

 

Aftermovie od Fo:Tobias

2017

Final poster_2017_158

11. díl přinesl do Č. Budějovic neokoukané tváře hard D&B scény - z Ruska dorazily energetické bomby Triamer & Nagato, z Itálie přiletěl neurofunkový řezník Merikan, z Německa se přiřítila těžkotonážní crossbreedovo-hardcorová mašina Detest a po dvouleté přestávce se ukázal i místní vrahoun Forbidden Society! Pokud vám tahle jména nic neříkají, vězte, že v KD Vltava to byla hodně divoká jízda, jak jinak než s plným parketem a skvělým publikem! 

 

Aftermovie od Fo:Tobias

Fotoreport od Tomsoyer

 

HEADLINERS INTERVIEW

↓ENGLISH VERSION BELOW↓

AHOJ, TADY JSOU 4 RYCHLÉ OTÁZKY PRO NAŠE HEADLINERY!

1) TĚŠÍŠ SE NA...

15. listopad 2019

DJ CONTEST WINNERS

Děkujeme všem DJs za účast v contestu! Rozhodování bylo opravdu těžké a zde jsou výsledky. Gratulujeme vítězům!...

1. listopad 2019

FREQAX EXCLUSIVE MIX

Dejte si náš nový exkluzivní mix od Freqaxe a připravte se! / Check out our new exclusive mix by Freqax and get ready!

25. říjen 2019

TS CZ 2018 Aftermovie

Takhle vypadala Therapy Sessions CZ v Č. Budějovicích v roce 2018! Udělejme letos ještě větší párty! / This...

29. září 2019

LÍSTKY/TICKETS

↓ENGLISH↓ Lístky pořídíte v předprodeji v síti TicketPortal CZ za 350,- Kč, v prodeji je také limitovaný...

25. květen 2016

TS CZ OFFICIAL SOUNDCLOUD

NAVŠTIVTE NÁŠ SOUNDCLOUD! /

VISIT OUR SOUNDCLOUD CHANNEL!